YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

2007 yılından bugüne sektörde önemli adımlar atan ve ilklerin şirketi olan Yeşil Global Enerji olarak, daha dinamik ve yenilikçi bir döneme giriyoruz.

Genç ve uzman kadrosu ile başarılı işlere imza atan şirketimiz, yeni vizyonu ile mevcut yatırımlarında iyileştirme ve yeni yatırımları hayata geçirme iradesini göstermektedir.

Mevcut portföyümüzü çeşitlendirmek ve ülkemize daha fazla katma değer sağlayabilmek amacıyla yaptığımız çalışmalar sonuçlarını vermeye başladı.

Avrupa’nın en büyük tesisini kurarak başladığımız Çöp Gazından Elektrik üretimi yatırımlarımıza faaliyette olan santrallerimizin yanı sıra faaliyete geçecek yeni santrallerimiz ile devam ederken Yenilenebilir Enerji alanında başladığımız Rüzgâr Enerjisi ve Jeotermal Enerjisi elektrik üretim santral yatırımlarımızda hızla ilerliyoruz.

Ayrıca, sürdürebilir bir Dünya ve Temiz Enerji üretimi anlayışı ile kurduğumuz tesisleri daha verimli hale getirmek amacıyla ilave yatırımlar yapmaktayız. Atık ısıdan enerji üretimi maksadıyla tesislerimizde devreye aldığımız Organic Rankine Cycle (ORC) ünitelerimiz 7/24 üretimlerine devam etmektedir. Sürdürebilir bir Dünya için en önemli konulardan biri olan atık sorununu çözüme kavuşturmak için 4 yıldır devam ettiğimiz AR-GE çalışmaları tamamlandı ve Sıfır Atık Termal Bertaraf Tesislerimiz devreye alındı.

Üretim tarafında yakaladığımız başarıyı ticari faaliyetlerde de göstermeye devam ediyoruz. Bu anlamda, Elektrik ve Karbon Kredisi ticaretimizdeki portföyümüzü bir yandan genişletirken diğer yandan uluslararası pazarlara açılmış bulunmakla beraber Doğalgaz ticareti ile ilgili ciddi adımlar atmaya başladık.

Girdiğimiz tüm alanlarda başarılı olarak ülkemiz ve dünyamız için değer üretmeye, yeni istihdamlar yaratıp hayatlara dokunmaya devam edeceğiz.

 

Yönetim Kurulu Başkanı